Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tiede: 16 audio-përgjime të reja për krimet elektorale

Nga Klodiana 0

Gazetari i prestigjozes, Peter Tiede ka njoftuar publikimin e 16 audio përgjimeve të cilat priten të shfaqen ditën e hënë.

Audio-përgjimet janë pjesë e dosjes “339” dhe do të publikohën këtë të hënë pasdite.

“Përgjime të reja për mashtrim elektoral në Shqipëri: Nesër pasdite…. Si shqiptare unë do të shikoj në bild.de të hënën pasdite“, shkruan gazetari, ndërkohë kujtojmë se publikimi i 6 audio-përgjimeve pak javë më parë, në të cilat zyrtarë të majtë bënin pazare elektorale për zgjedhjet e 2017 por jo vetëm, do të trondisnin politikën shqiptare.

Në përgjime dëgjohej edhe kreu i bandës së Shijakut Astrit Avdylaj, i cili përfshihet vetë në fushatën elektorale të PS. Avdyli kërkon që miku i tij, Elton Arbana të jetë pjesë e listës së deputetëve në Durrës, dhe vë në dukje mbështetjen që familja Avdyli ka për deputetin Ilir Ndraxhi. Në bisedat e publikuara Astrit Avdyli zotohet se rezultati i Partisë Socialiste në Durrës do të jetë spektakolar. Po ashtu Avdyli zhvillon dhe një bisedë telefonike me Dakon.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej