Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Theresa May heq dorë nga votimi i tretë i marrëveshjes së Brexit

Nga Klodiana 0

Kryeministrja britanike, Theresa May mund të heqë dorë të kalojë për herë të tretë në votimin e deputetëve marrëveshjen e tërheqjes që ajo negocioi me Bashkimin Europian, nëse nuk siguronte mbështetjen e nevojshme, deklaruan sot dy nga ministrat e saj.

“Nuk është e sigurtë nëse do të ketë votim’’, u shpreh për BBC-në, ministri i Financave, Philip Hammond.

“Kjo do të varet nga aftësia jonë për të fituar këtë votim në Dhomën e Komuneve’’, deklaroi ministri për Tregtinë Ndërkombëtare, Liam Fox në Sky news.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej