Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Thënia e Mimoza Ahmetit në xhamin e një dyqani në Spanjë

Nga Klodiana 0

Do të ndodhë ajo që sot vibron në hije, ajo që ti tmerrësisht parandjen që do të ndodhë.”

Kjo thënie e poetes Mimoza Ahmeti është shkruar në qelqet e një dyqani në Toledo të Spanjës. Dhe jo në shqip, por spanjisht. Të paktën me art dhe letërsi ne zëmë vend herë heshturazi e herë zhurmshëm në skaje të ndryshme të botës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej