Thano: Ne që jemi të majtë nuk kemi kë të votojmë në Shqipëri

Duhet të lëçisni

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e c çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar.

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raportohet se pak çaste më parë...

Gjykata Administrative jep vendimin: Kopshti Botanik i mbetet Universitetit, rrëzohet VKM që ia kalonte në pronësi Bashkisë

Gjykata Administrative ka dhënë vendimin pro Universitetit, në lidhje me Kopshtin Botanik. Është rrëzuar kësisoj VKM për kalimin e Kopshtit Botanik tek Bashkia e Tiranë. Vendimi...

Gazetari Adrian Thano deklaroi në emisionin “As Pro, As Kundër” në ABC se kriza politike në Shqipëri është mungesa e së majtës. Ai tha se ata që janë të majtë, përfshirë edhe atë vetë nuk kanë kë votojnë pasi pozicioni i të majtës nuk është i qartë.

Ai shtoi se fitorja e mundshme e Albin Kurtit në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë do të shërbejë si pasqyrë për politikën në vendin tonë dhe kontrasti do të jetë shumë më i qartë.

“Kriza politike në Shqipëri është mungesa e të majtës. Mungesa e të majtës është një krizë shumë e thellë. Ne nuk kemi të majtë për të votuar. Ne që jemi të majtë nuk kemi këtë të votojmë këtu. Albin Kurti ka një strukturë morale që ka ardhur prej qëndresës. 10 vitet e fundit këtu kemi pasur pazare. Këtu duke qenë llogore nuk kupton njeri kush është e majta këtu. Fitorja e Albinit atje do krijojë një pasqyrë këtu për të parë kush është e majta atje. Kur të vijë në qeveri ky kontrast do të jetë shumë më i qartë”, tha Thano./mv.abcnews.al

Më shumë shkrime

E Freskët taze

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e c çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar.

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raportohet se pak çaste më parë...

Gjykata Administrative jep vendimin: Kopshti Botanik i mbetet Universitetit, rrëzohet VKM që ia kalonte në pronësi Bashkisë

Gjykata Administrative ka dhënë vendimin pro Universitetit, në lidhje me Kopshtin Botanik. Është rrëzuar kësisoj VKM për kalimin e Kopshtit Botanik tek Bashkia e Tiranë. Vendimi...

“Non papers”, Deputeti gjerman: Duhet një refuzim i qartë nga BE për ndryshimin e kufijve

DW: Zoti Sarrazin, në qarkullim është një e ashtuquajtur non-paper për një rregullim të ri me ndryshime kufijsh në Ballkanin Perëndimor, pra në territorin...