Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti/ MASR jep njoftimin: Ja kur do të zëvendësohen ditët që u bënë pushim

Nga Klodiana 0

Ditët që u bënë pushim për shkak të pezullimit të shkollës në 3 qarqet kryesore të vendit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit do të zëvendësohen të shtunat nga 25 janari e deri me 28 mars në qarqet e prekura më tepër.

Në shkollat e Lezhës, Mirditës, Kamzës, Rrogozhinës dhe Kavajës zëvendësimi i orëve do të nisë të shtunën e datës 25 janar dhe do të zgjasë çdo të shtunë deri më 16 mars 2020.

Ndërkohë në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut dhe Krujës zëvendësimi do të zgjasë deri më 28 mars 2020 për shkak të pezullimit më të gjatë të procesit mësimor.

Shkollat në disa qytete të Shqipërisë pezulluan procesin mësimor për më shumë se 2 javë pas tërmetit të shkallës 6.4 rihter i cili shkaktoi 51 viktima në vend, shkatërroi përpos qindra banesave, edhe shumë shkolla në vend.

Kjo masë e Ministrisë së Arsimit erdhi pas frikës për lëkundje të reja dhe dëmtime të mëtejshme të objekteve si dhe sigurisë së nxënësve në institucionet arsimore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej