Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti/ Dëmtohet godina nr.2 e burgut të Shënkollit, 150 të burgosur transferohen në Shkodër

Nga Ejona 0

Godina nr.2 e burgut të Shënkollit është dëmtuar nga tërmeti i fortë që goditi dje vendin.

Për këtë arsye 150 të burgosur do të transferohen nga burgu i Shënkollit në burgun e Shkodrës, por për arsye sigurie nuk bëhet me dije se kur do të lëvizen.

Ditën e djeshme u raportua se të burgosurin ndiheshin të pasigurtë pasi godina e burgut kishte pësuar dëmtime dhe rrezikonte të shembej.

Të burgosurit deklaruan se muret janë çarë dhe kishin rënë edhe tulla.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej