Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmeti 4.3 ballë godet juglindjen e vendit

Nga Klodiana 0

Një tërmet me magnitud 4.3 ballë ka goditur juglindjen e vendit tonë gjatë orëve të mëngjesit. Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Ersekës.

Në faqen zyrtare të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thuhet se tërmeti ka pasur një thellësi prej 2 km.

Bëhet me dije se lëkundjet u ndjenë edhe në Përmet, Korçë dhe Çorovodë. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dhe dëme materiale të shkaktuara nga lëkundjet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej