Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tërmet/ Ursula Von der Leyen: Konferenca e donatorëve në 17 shkurt

Nga Klodiana 0

Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von der Leyen ka njoftuar datën për mbajtjen e konferencës së donatorëve në Tiranë.

Në konferencën e shtypit me kryeministrin kroat, Andrej Plenkovic, presidentja e KE ka lajmëruar sot se konferenca e donatorëve për Shqipërinë pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit që solli dhjetra viktima dhe pasoja të tmerrshme, do të mbahet më 17 shkurt.

“Komisioni Europian do të prezantojë medotologjinë e re për zgjerimin, por kjo nuk do të na pengojë për të avancuar me procesin e hapjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut”, deklaroi presidentja e KE.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej