Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tentuan bllokimin e rrugës/ Përplasje të ashpra mes fermerëve dhe policisë në Lushnje

Nga 27.al 0

Është tensionuar situata mes fermerëve dhe punonjësve të policisë në Lushnje, ku blutë nuk kanë lejuar që të bllokohet rrethrrotullimi i Plasmasit.

Mësohet se kjo ka shkaktuar përplasje fizike mes punonjësve të policisë dhe fermerëve, të cilët protestojnë sot për mungesën e subvecioneve në bujqësi, çka po sjell dhe falimentimin e tyre.

Deri tani fermerët kanë kryer një protestë paqësore, për të cilën kishin marrë dhe leje nga autoritetet, e megjithatë, ata nuk janë lejuar që të kryejnë bllokimin e rrugës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej