Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tensionohet situata tek protesta e Astirit, policia rrethon zonën (live)

Nga Ejona 0

Banorët e Unazës së Re vijojnë si çdo ditë protestën e tyre disa-mujore në mbrojtje të banesave të tyre.

Mbrëmjen e sotme situata është e tensionuar pas prezencës së shtuar të forcave të policisë. Banorët nga ana tjetër kanë dalë të përgatitur dhe të vendosur se do t’i shkojnë deri në fund të drejtës së tyre për mos prishjen e banesave.

Gjatë fjalës së tij, ish deputeti Klevis Balliu i kërkoi qeverisë të mos provokojë, ndërsa banorët deklaruan edhe një herë se, “do ti mbrojmë me jetë pronat tona”.

SYRI TV Live

SYRI TV Live

Publiée par SYRI.net sur Dimanche 21 juillet 2019

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej