Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Tensione mes policisë dhe protestuesve, fotografohen kartat e identitetit (film)

Nga Media 0

Teksa mijëra qytetarë nga rrethet janë nisur në drejtim të kryeqytetit, nuk kanë munguar as tensionet me policinë, të cilët kanë ngritur postoblloqe për kontrollin e protestuesve.

Burime për Fax News bëjnë me dije se në Krybushat të Shkodrës ka pasur tensione të gjata mes policisë dhe protestuesve, pasi ata kanë refuzuar që t’i japion listën e të pranishmëve uniformave blu.

Policia ka fotografuar listën e udhëtareve. Protestuesit jane shprehur se ky është një provokim i hapur që i bëhet qytetarëve që nisen nga Shkodra.

Nga ana tjetër në këtë qytet sipas kreut të demokratëve ka pasur presione dhe mbi shoferët e autobusave.

Të njëjtin shqetësim ka ngritur dhe për qarkun e Dibrës dseputeti Xhemal Gjunkshi, i cili ka akuzuar direkt personin që ka linjën e autobusave Dibër-Tiranë.

‘’Ajo që të bie në sy është se Policia vijon presionin, ka tre pika që ushtron kontroll. U ka marrë shënim të gjithë personave emrat dhe kartën e identitetit. Është dhënë urdhër që asnjë furgon të mos lëvizë në drejtim të Tiranës, por qytetarët janë organizuar dhe janë nisur me mjetet e tyre”, shprehet Gjunkshi.

https://www.faxweb.al/tensione-mes-policise-dhe-protestuesve-fotografohen-kartat-e-identitetit-flasin-deputetet-demokrate-video/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej