Të vërtetat shokuese nga jeta e Demi Moore, nga përdhunimi tek aborti, alkooli dhe droga

Duhet të lëçisni

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Demi Moore rrëfen të vërtetat tronditëse të jetës së saj nga përdhunimi në moshën 15 vjeçare, deri në rënien në tunelin e drogës dhe alkoolit.

Në një intervistë për New York Times, Demi tregon pjesë nga libri i saj autobiografik “Inside Out” i cili pritet të publikohet më 24 shtator.

“Kur isha akoma fëmijë më është dashur të heq nga goja e nënës time ilaçet, teksa ajo tentonte t’i bënte keq vetes. Diçka shumë e rëndësishme po më ndodhte, fëmijëria ime kishte mbaruar.

Një ditë pas ditëlindjes sime të gjashtëmbëdhjetë vendosa të shkoja të jetoja me një kitarist, dhe dy vite më pas u martova me muzikantin Freddy Moore.

Tre martesa, me Freddy nga 1980 deri në 1984, e dyta me Bruce Ëillis nga 1987 deri në 2000 dhe në fund ajo me Ashton Kutcher nga 2005 deri në 2013.”- rrëfen Moore.

Për këtë të fundit Demi tregon për një kapitull shumë të dhimbshëm në jetën e saj në të cilin ajo abortoi fëmijën në muajin e gjashtë.

“Sapo kishim filluar të dilnim bashkë, ishte viti 2003, unë isha 42 vjeç, ai 15 vjet më i vogël se unë, unë mbeta shtatzënë shumë shpejt pas lidhjes tonë, me një vajzë, të cilën donim t’i vinim emrin Chaplin Ray, por në muajin e gjashtë të shtatzënisë pata një abort spontan”, shprehet Demi.

Pas këtij episodi të tmerrshëm, Demi dhe Ashton provuan të kenë fëmijë, por pa sukses. Në libër artistja fajëson veten për abortin dhe thotë që filloi të pinte dhe të përdorte drogë për të kaluar dhimbjen. Në 2011 më pas vjen ndarja, pasi Moore zbuloi që Ashton e tradhtonte prej kohësh dhe dy vjet më pas vjen divorci.

Demi ka tre vajza me aktorin Bruce Ëillis, Rumer, që tani është 31 vjeç, Scout, 28 dhe Tallulah, 25 vjeç.
Në 2012 aktorja e famshme u detyrua të shtrohej në një qendër rehabilitimi.

“Një pjesë e jetës sime po merrte fund. Tani jam e pastër, por atëherë nuk kisha një karrierë dhe një marrëdhënie stabël”, ka thënë artistja për New York Times.
Sot më e keqja duket se ka kaluar për Demi Moore, që jeton e qetë marrëdhënien e saj me stilisten serbe Masha Mandzuka.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t’a konsumuar gjithë familja

E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë që...

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Ikën si legena/ Tifozët “trima” sllavo-maqedonë ia mbathën, kur u afruan shqiptarët (film)

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve,...

Të shtënat me armë zjarri te “Astiri”, ky është 45 vjeçari i plagosur (foto)

Një ngjarje e rëndë ndodhi vetëm disa minuta më parë në zonën e "Astirit" në Tiranë, ku një person mbeti i plagosur me armë...

Shpërthim i fuqishëm në Durrës, qyteti bregdetar “pushtohet” nga tymi

Një shpërthim i kontrolluar ka ndoodhur në ambientet e brendshme të pallatit të Kastratëve në lagjen 17 në Durrës. Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit...