Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Të famshmit që nuk duan të bëjnë fëmijë dhe arsyeja që i bashkon

Nga Klodiana 0

Të bëhesh nënë apo baba nuk është qëllim i jetës së çdo njeriu. Disa nga njerëzit e artit dhe shoëbizit kanë zgjedhur të mos sjellin në jetë fëmijë, duke u përqendruar kështu tek vetja. I kanë shpjeguar edhe arsyet:

Renee Zellweger ka thënë se s`e ka pasur kurrë ambicie të sjellë në jetë një fëmijë.

Betty White ka fiks pamjen e një gjysheje të dashur dhe të lezetshme, por s`u bë kurrë gjyshe sepse vendosi të mos lindte fëmijë. Dhe kur u pyet rreth këtij vendimi në 2011-ën tha se nuk ishte penduar. “Jam shumë e fiksuar dhe nuk do i kisha menaxhuar të dyja edhe fëmijë edhe karrierën”, tha Betty.


Condoleeza Rice tha dikur se nuk do bëjë fëmijë asnjëherë sepse e ka fokusin tek puna, ama kjo s`do ta ndalonte të martohej.

Oprah Winfrey hapi akademinë e saj do ndihmon shumë vajza, ama ka thënë s`e kurrë nuk e ka parë veten në rolin e nënës.

Jennifer Aniston nuk e ka fshehur kurrë faktin se nuk do fëmijë. Ky mendohet se është edhe shkaku i ndarjes nga Brad Pitt, gjithsesi ajo ka folur herë pas here për presionin që shoqëria i bën: Hë bëje një fëmijë.

Cameron Diaz e ka pranuar se nuk mund ta marrë aq shumë përgjegjësi. Një fëmijë do kujdes të paktën 18 vjet dhe ajo nuk mendon se mund ta bëjë këtë.

/tiranapost/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej