Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Taksa e sheshtë 9%! Lulzim Basha: Rroga minimale do të jetë 300 euro (film)

Nga 27.al 0

Me Lulzim Bashën kryeministër, shqiptarët do të kenë taksë të sheshtë 9%, por shtoi se për ata që marrin deri në 300 mijë lekë në muaj, taksa do të jetë 0.

Sipas kryetarit të opozitës jo vetëm taksa e sheshtë që do të jetë 9%, por edhe kontributet shoqërore do të shkojnë 18%. Do të bëhet riprezantimi i fashës së energjisë për biznesin për biznesin prodhues, fashës mbrojtëse, jo asaj që është sot dhe për shtresat në nevojë. Do të hiqet taksa “Rama” për karburantin që e bën karburantin tonë më të shtrenjtin në Europë, prandaj dhe prodhimet vendase janë jokonkuruese që nga trangulli, speci, domatja, shalqini dhe deri tek prodhimet industriale.

Lulzim Basha premtoi si pagë minimale 300 euro si në sektorin privat, ashtu dhe atë shtetëror.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej