- Advertisement -

TAG

zgjedhjet ne PD

Zëri i Amerikës: Basha injoroi akuzat, fushatë e mbyllur

Në Shqipëri drejtuesi i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kërkon një mandat të dytë në krye të forcës kryesore opozitare në votimet që do...

Besnik Mustafaj: Pse vendosa të mos votoj nesër

Një nga themeluesit e Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj ka qenë i pari që mori fjalën e tij para demokrateve të Tiranës, në takimin që...

Nesër demokratët zgjedhin kryetarin, Basha i pari në fletë

Pas 16 ditësh fushatë në mbarë vendin, demorkatët do të zgjedhin të shtunën kryetarin e ri mes Lulzim Bashës dhe Eduard Selamit. Sa i përket...

Besnik Mustafaj: Votat që do të marrë Basha dhe Selami në 22 korrik janë paracaktuar

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, tha se gara e Bashës për kryesinë e PD nuk është aspak transparente.   I ftuar në studion e lajmeve...

Patozi-Bashës: Na bëre gazin e botës, këtë mund të na e kishe kursyer!

Në lidhje me fushatën që po zhvillohet për zgjedhjet për kreun e PD-së, ka reaguar Astrit Patozi me një postim në facebook, ku akuzon Bashën se...

Kryesia e PD-së rrëzon rivalët e Bashës: Zgjedhjet nuk shtyhen

Kryesia e Partisë Demokratike ka rrëzuar kundërshtarët e Lulzim Bashës të cilët kërkuan analizë të humbjes së PD në 25 zgjedhjeve dhe shtyrje të...

Zgjedhjet në PD/ Nis mbledhja me dyer të mbyllura

Ka nisur mbledhja e kryesisë së PD që do të miratojë kandidaturat që do të garojnë në zgjedhjet për kryetar të partisë. Mbledhja e cila...

Zgjedhjet për kreun e PD, sot afati i fundit

Sot është afati i fundit, kur demokratët mund të regjistrohen si kandidatë për kreun e Partisë Demokratike. Deri tani janë të regjistruar 4 kandidatë, Lulzim Basha,...

Ristani kundër Bashës: Jo statutore thirrja e nënkryetarëve për zgjedhjet e PD-së

Arben Ristani, Sekretari i Përgjithshëm i PD-së e ka cilësuar jo statutor dhe pa përmbajtje delegimin e kompetencave organizative nga kryetarët tek nënkryetarët. Ristani tha...

Zgjedhjet në PD/ Jep dorëheqje kreu i Pogradecit

Kryetari i PD-së për Pogradecin është kundër udhëzimit të kryetarit Basha për zgjedhjet e reja në këtë degë. Për këtë arsye, kreu i PD-së...

Latest news

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...

Degradimi i Artan Lames nga dishepull i urbanizmit në Patronazhist të Rrumpallës

Nga Ermal Mulosmani Në një publikim të bërë sot nga gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha, dëgjohej Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame,...

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...
- Advertisement -