- Advertisement -

TAG

zgjedhjet e qershorit

Fushatë me zemër, më e bukura se ne kemi “Veç një Atdhe”

Nga Mesila Doda Kjo ka qenë fushata më e bukur që kam bërë, sepse ka qenë fushatë me zemër. Faleminderit gjithë strukturave të PDIU-së, bashkëpunëtorëve...

Maliqi: U tërhoqa se më zhgënjeu Basha. Më premtoi të parin në listë, zgjodhi pazaret

Lefter Maliqi, deputeti i Partisë Demokratike shprehet se arsyeja që u dorëhoq nga lista e kandidatëve për deputetë të opozitës në Berat ishte zhgënjimi...

Marrëveshja Rama-Basha/ Duka: E pamundur marrja e mandateve për partitë e vogla

“Marrja e madateve nga partitë e vogla është një mision i pamundur pas kësaj marrëvjeshjeje.”-kështu është shprehur kreu i PAA-së Agron Duka pas marrëveshjes...

Lista e re e PS/ Emrat që futen dhe cilët janë deputetët që Rama i la jashtë

Partia Socialiste do të miratojë sot listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit. Kryesia do të mblidhet për t’u dhënë fund...

Rama: Lëre se çfarë thonë PDIU dhe LSI, zgjedhjet do të bëhen

Pavarësisht qëndrimit të LSI dhe PDIU që zgjedhjet e qershorit të mos bëhen pa opozitën, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se zgjedhjet do të...

Rama: PS do të hyjë në zgjedhje me ose pa praninë e opozitës

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se PS do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit me apo pa praninë e opozitës. “Zgjedhjet do të bëhen,...

Rama Bashës: Kush gënjen?/ Eurodeputeti austriak: Qeveria teknike, kthim pas

Kryeministri Edi Rama ka postuar sot në Facebook deklaratën e eurodeputetit austriak Prof. Dr. Josef Weidenholzet i cili shprehet kërkesa e opozitës për qeveri...

Meta: Vlerësojmë iniciativën e Idrizit dhe përpjekjet për dialog e zgjidhjen e krizës

Kryetari i LSI, Ilir Meta ka vlerësuar iniciativën e kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi për përpjekjen konkrete për dialog dhe për zgjidhjen e krizës...

Koalicioni me PS-në/ Meta: LSI i ka shërbyer dialogut, jo konflikteve

"LSI-ja asnjëherë nuk i ka shërbyer nxitjes së konfliktit, por i ka shërbyer vetëm nxitjes së dialogut."- kështu është shprehur kryetari i Lëvizjes Socialiste...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -