- Advertisement -

TAG

yje

Dy mesfushor yje vetëm Mbappe të qëndrojë, PSG po mendon blerje të “çmendura”

Sipas raportimeve të ‘ESPN’, Paris Saint-Germain po mendon për dy goditje të rëndësishme në mesin e fushës për të bindur Kylian Mbappe që të vazhdojë aventurën në...

Shi yjesh në qiellin shqiptar, nisin netët magjike!

Shkëputja nga vetja për të kapur një yll që bie, për ta shndërruar atë në një dëshirë, është një nga momentet më të paqta...

Yje që nuk njihen pa makeup

Jemi mësuar t’i shohim të kuruar deri në detaj, por edhe yjet kanë momentet e tyre të “dobësisë”. Të vëzhguar çdo moment nga aparatët fotografikë,...

10 zbulimet shkencore më të rëndësishme për vitin 2017

Revista Science ka publikuar 10 zbulimet shkencore më të rëndësishme për vitin 2017. 1- Përplasja e yjeve. Në vitin 2017 zbulimi më i madh i...

Horoskopi për vitin 2018, zbuloni çfarë ju kanë rezervuar yjet për 12 muajt e ardhshëm

DASHI Je protagonist i padiskutueshëm i një viti intensiv dhe plot me energji që të rigjallëron. Duhet ta konsiderosh planetin e Plutonit si aleatin tënd,...

Tetor plot meteorë, spektakël yjesh në qiellin shqiptar

Një nga shfaqjet më të mira qiellore të vitit do të arrijë kulmin gjatë kësaj fundjave. Fiks në mes të datave 20 dhe 22 Tetor...

Dy yje përplasen, prodhohen miliarda tonë ar

Çfarë ndodh nëse përplasen me njëri-tjetrin dy yje të mëdhenj? Me siguri një shpërthim i fuqishëm dhe shumë gaz e nxehtësi në hapësirë dhe...

Latest news

Berisha prezanton grupet e punës për protestën e 7 korrik, në listë edhe deputetë të Bashës

Edhe pak ditë na ndajnë nga protesta e 7 korrikut që organizohet nga Sali Berisha dhe ish-kryeministri mesa duket ka nisur përgatitjet për zhvillimin...

Polici aksidenton të miturin dhe largohet nga vendngjarja në Pogradec  

Një aksident ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Pogradecit, ku një punonjës i policisë, duke drejtuar automjetin e tij, ka aksidentuar një...

Dokumente identifikuese, Qeveria e Kosovës vendos reciprocitet ndaj Serbisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur masën e reciprocitetit karshi Serbisë sa u përket dokumenteve identifikuese. “Çdo person që paraqitet për kalim të kufirit shtetëror me...

Belgjikë, kapet laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (FOTO)

Policia belge ka bastisur një laborator ilegal drogash ku prodhoheshin droga ilegale, brenda një baze ajrore ku strehohet një pjesë e arsenalit bërthamor të...

Vrasja e Donjeta Pajazitaj/ Flet i vëllai: Motrën ma vranë në…

Ngjarja e rëndë e vrasjes së Donjeta Pajazitaj e ndodhur para shtatë vitesh në Deçan të Kosovës është rikthyer sërish në media pas vendimit...
- Advertisement -