- Advertisement -

TAG

xhudo

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike (film)

Kosova mbetet tejet e suksesshme në Lojërat Olimpike, kjo edhe falë sportit të xhudos. Pas Majlinda Kelmendit që në vitin 2016 i dha shtetit...

Kosova nuk zhgënjen kurrë në xhudo, dy medalje të tjera i shtohen koleksionit

Sporti i xhudos duket se është tepër i dashur në Kosovë, pasi ata gjithmonë shpërblehen me medalje në turne të ndryshëm. Kësaj radhe, ekipi...

Rusia njeh Kosovën… në sport

Të paktën në sport dhe përkohësisht, Rusia përkulet para presionit dhe vendos të pranojë Kosovën me simbole shtetërore. Mbështetësja më e madhe e Serbisë që...

Majlinda Kelmendi fiton Medaljen e Artë në Rio

Shqiptarja Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke  marrë Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Për Shqipërinë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -