- Advertisement -

TAG

Xhelil Gjoni

Parlament 1991/ Kastriot Islami e Xhelil Gjoni nga PPSH përballë Berishës e Gramoz Pashkos nga PD

Betejat e para të Shqipërisë pluraliste pas rrëzimit të sistemit komunist. Krijimi i qeverisë “Bashkimi Kombëtar”, qeveria e PPSH-së e drejtuar nga Fatos Nano...

Tetor 1989/ Tallja e Nexhmijë Hoxhës: I paska zënë sevdaja dibranët e mi buzëplasur

Raporti i Xhelil Gjonit në Komitetin Qendror për varfërinë në Dibër. Ja çfarë tha ai dhe pse u acarua e veja e diktatorit: “Varfëria...

Latest news

Protesta e PDIU, arrestohen disa nga simpatizantët, procedohen Mesila Doda, Shpëtim Idrizi (film)

Ditën e sotme PDIU ka protestuar kundër vizitës së ministrit të Jashtëm, Nikos Dendias, teksa simpatizantët e saj janë marrë zvarrë nga policia, e...

DW: A do të ketë një marrëveshje Greqi-Shqipëri për detin Jon?

Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis me takimin me Ministrin e Jashtëm në...

Tensione te protesta e PDIU, Doda: 24 persona u arrestuan me urdhër direkt nga ministri Lleshi

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”, mbështetesit e PDIU janë bllokuar gjatë rrugës drejt kryeministrisë nga policia, ku shihen momentet e përplasjes mes aktivistëve dhe efektivëve,...

Protesta e PDIU zhvendoset tek kryeministria, policia bllokon rrugën, tensionohet situata

Protestuesit e shoqatës “Çamëria”e PDIU dhe qytetarë të shumtë kanë vendosur së fundmi të shkojnë në një marrshim drejt kryeministrisë, aty ku Nikos Dendias...

Dhuna e frikshme/ Policia arreston protestuesit patriotë të PDIU-së. Policët nuk lejojnë njerëzit të shkojnë te Kryeministria (film)

Dhuna e policisë ndaj protestuesëve patriotë të Shoqatës “Çamëria” dhe PDIU-së ka qenë e paprecedentë. Janë me dhjetra të arrestuarit, kurse policia nuk ka...
- Advertisement -