- Advertisement -

TAG

Wuhan

Qyteti që “prodhoi” koronavirusin shënon zero raste, në Wuhan hapen pa kufizime edhe klubet e natës

Ish-epiqendra e pandemisë COVID-19, nga ku dyshohet se ka ardhur edhe koronavirusi, qyteti kinez Wuhan nuk ka raportuar asnjë rast të ri në 24...

Wuhan i rikthehet normalitetit, rihap shkollat

Qyteti kinez, Wuhan më i goditur nga koronavirusi ka vendosur të rihap të gjitha shkollat dhe kopshtet, sipas autoriteteve lokale. Rreth 2.842 institucione arsimore...

OBSH shpall ditën më të zezë nga koronavirusi

Koronavirusi i cili shpërtheu në qytetin e Wuhan në Kinë, sot ka infektuar gjithë globin. Amerika e Jugut, India dhe Lindja e Mesme e më...

Reagon kreu i OBSH-së, e përfshinë në debatin për mungesë transparence ndaj pandemisë

Pandemia globale e shkaktuar nga COVID-19 ka sjellë një debat në arenën ndërkombëtare. Pas akuzave të SHBA ndaj Kinës për mungesë transparence në debat...

OBSH zbardh të vërtetën e laboratorit në Wuhan nga ku shpërtheu koronavirusi

Organizata Botërore e Shëndetit tha të hënën se Uashingtoni nuk kishte ofruar prova për të mbështetur pretendimet “spekulative” të presidentit amerikan, se koronavirusi e...

Luftë e ftohtë/ “Covid-19 e ka origjinën nga laboratori në Wuhan”, Kina i cilëson “të çmendura” deklaratat e Pompeos

Transmetuesi shtetëror i Kinës i kritikoi ashpër komentet e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në lidhje me origjinën e koronavirusit, duke i cilësuar ato si...

Koronavirusi/ Shtatë lajmet e rreme që po bëjnë xhiron e rrjetit

Këtu janë shtatë lajmet e rreme që po bëhen virale në mediat sociale këtë javë për koronavirusin. 1. Një kanal televiziv privat "Telugu" ka shpërndarë...

Misteri/ A punonte “pacienti zero” në laboratorin kinez dhe ç’thonë shkencëtarët?

Në mbi katër muaj që kur Kina raportoi një shpërthim të pneumonisë virale në provincën Hubei, koronavirusi është shtrirë pothuajse në çdo cep të...

Drejtori i TgCom24 e konfirmon: Koronavirusi doli nga një laborator kinez në dhjetor (film)

Pandemia e koronavirusit u shkaktua nga një gabim laboratorik në Wuhan, Kinë, nga ku filloi gjithçka. Drejtori i TgCom24, Paolo Liguori kishte parashikuar, gati tre...

Laboratori që dyshohet se infektoi botën, brenda tij 1500 lloje të ndryshme virusesh (foto)

Koronavirusi u përhap fillimisht në Kinë dhe kur bie fjala për të gjetur një pëgjegjës për situatën e paprecedentë në botë, të gjithë i...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -