- Advertisement -

TAG

Vrasja e dyfishtë

Vrasja e dyfishtë në Laç, Apeli rikthen në burg Kreshnik Tushën

Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg Kreshnik Tushën, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, ku mbetën të vdekur biznesmenët...

Vrasja e dyfishtë në Lezhë/ Një nga personat e vrarë, rapsod i njohur i qytetit (foto+film)

Shtetasit Preng Simoni dhe Kol Murraninë janë gjetur të pajetë pasditen e sotme në fshatin Lalm i Vjetër në Lezhë. Mësohet se Kol Murrani është...

Vrasja e dyfishtë në Patos, policia informacion zyrtar: Ja kush është autori

Policia e Shtetit jep informacion zyrtar për ngjarjen e ndodhur sot në mesditë në Patos, ku mbetën të vrarë dy persona, sipas informacioneve të...

Zbardhet vrasja e dyfishtë në Canegrate të Milanos, në pranga 5 shqiptarë

Policia italiane ka dënuar 5 shqiptarë, 3 prej tyre vëllezër, të akuzuar për vrasjen e dyfishtë të ndodhur në provincën Canegrate të Milanos. Sipas hetimeve,...

Vrasja e dyfishtë në Shkodër, Autori: Ma bënë për borxh

Autori i arrestuar, Miklovan Parubi nuk ka shfaqur shenja pendese për krimin e rëndë që ka kryer, mbrëmjen e djeshme në Shkodër Kur është marrë...

Shkodër/ Vrasja e dyfishtë, arrestohet autori

Është arrestuar autori i vrasjes së dyfishtë në Shkodër, Miklovan Parubi.  Arrestimi i vrasësit u bë pranë banesës së tij. Mësohet se policia u...

Latest news

Trump i kërkon falje Serbisë për bombardimin e Jugosllavisë

Kandidati Republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, ka kërkuar falje për vendimin e vendit të tij që të bombardojë Serbinë gjatë mandatit të...

Rrahje të forta zemre dhe temperaturë/ Rëndohet gjendja shëndetësore e grevisteve në Ballsh

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar. Njëra ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor që...

Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit/ Reagon Yuri Kim: Në pritje të fjalimit të Mike Pompeut

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri kim, përmes një postimi në Twitter ka konfirmuar pjesëmarrjen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pomeu, në Forumin Ballkanik...

Shpërthen koronavirusi në Akademinë e Shkencave, të gjithë akademikët në karantinë

Koronavirusi nuk ka kursyer as institucionin më të lartë shkencor në vendin tonë. Mësohet se Covid-19 ka depërtuar dhe në Akademinë e Shkencave. Kësisoj, shumë...

SPAK më në fund foli: Kemi nisur hetim për inceneratorët  

Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit, SPAK ka konfirmuar për Euronews Albania se ka regjistruar procedim penal për çështjen e inceneratorëve. Kreu i SPAK, Arben...
- Advertisement -