- Advertisement -

TAG

Vaksina anti-Covid

Rama: Të hënën fillon furnizimi me vaksinën anti-covid nga Pfizer

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me qytetarët e Korçës. Rama foli procesin e vaksinës ndërsa tha se ditën e hënë do të fillojë...

Manjani: Kush siguroi dozën e parë të vaksinës, të dytën do ta marrë kokainë

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka ironizuar duke u shprehur se kush arrin të marrë dozën e parë të vaksinës, të dytën do e...

Papa Françesku vaksinohet kundër COVID-19

Papa Françesku dhe paraardhësi i tij, Benedikti XVI, kanë marrë vaksinën kundër koronavirusit, njoftoi Vatikani të enjten. Papa, 84 vjeç, ka folur më herët për...

Britania miraton vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Moderna

Rregullatori shëndetësor në Mbretëri të Bashkuar të premten miratoi për përdorim vaksinën kundër kornavirusit të kompanisë Moderna, tha Ministria e Shëndetësisë. Ministria britanike e Shëndetësisë...

Kosova siguron 500 mijë vaksina të koronavirusit nga Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se Kosova siguruar 500 mijë vaksina të koronavirusit nga kompania Pfizer. Konfirmimin për sigurimin e këtyre vaksinave...

Vaksina anti-Covid/ Rama: Kur është puna për të bërë lypësin për Shqipërinë dimë ta bëjmë më mirë se kushdo tjetër

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj edhe interesimit të gazetarëve në lidhje me marrjen e vaksinëns antiCovid. Rama tha se vendi është në diskutim me të...

Vaksinat anti-Covid mbërrijnë në janar në Maqedoninë e Veriut, ministri i Shëndetësisë e konfirmon: Do të vijnë nga Bullgaria

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, në konferencën për media deklaroi se në vend do të arrijnë vaksinat kundër Covid-19 ne...

Rama: Vaksina anti-covid falas, jo e detyrueshme për qytetarët

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar lidhur me vijimësinë e vaksinës anti-covid. Në një konferencë online të zhvilluar për buxhetin ekonomik 2021, Rama deklaroi se qeveria...

Manastirliu në qendrën e re shëndetësore të Vaqarrit: Po punojmë fort për vaksinën anti-Covid

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, deklaroi se megjithë situatën e vështirë të epidemisë, nuk është ndalur për asnjë moment programi kombëtar...

BE, ende pa afate për dërgesën e vaksinave në Ballkan

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, kanë premtuar se BE-ja do të ketë si prioritet...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -