- Advertisement -

TAG

Urgjenca Kombëtare

Vaksinohet Skënder Brataj, Manastirliu: Do të përmbyllim së shpejti procesin e vaksinimit për bluzat e bardha

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka ndjekur këtë paradite vaksinimin e stafit të Urgjencës Kombëtare, mes tyre edhe dr. Skënder Brataj. “Vaksina të siguron mbrojtje,...

Manastirliu: Urgjenca Kombëtare realizoi 6,254 misione në banesë gjatë pandemisë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se Urgjenca Kombëtare gjatë pandemisë ka realizuar 6, 245 misione në banesë, në harkun kohor,...

Testimet për COVID-19 në Spitalin Amerikan/ Albana Daka: Si duhet të veproni, nëse keni simptoma (film)

Albana Daka, drejtore e rrjetit laboratorik “Alnet”, në Spitalin Amerikan thotë se personat që janë me shenja të koronavirusit duhet t’i drejtohen numrit të...

Manastirliu: Fluks i konsiderueshëm qytetarësh të prekur nga Covid, dyfishohen ekipet e terrenit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga Urgjenca Kombëtare se do të dyfishohen ekipet e terrenit për shërbimin në banesë...

Vdekja e 27-vjeçarit me COVID-19, reagon Urgjenca Kombëtare: Si u trajtua rasti i të riut

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar në lidhje me vdekjen e 27-vjeçarit sot në Infektiv, i cili ishte i prekur nga koronavirusi por...

Infektohet me COVID-19 drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj

Koronavirusi nuk kursen një nga njerëzit më të rëndësishëm luftës kundër tij. Ka dalë pozitiv tamponi për drejtorin e Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj. Skënder Brataj...

Manastirliu: Ja si vepruam me dy të infektuarit, kemi izoluar të gjitha kontaktet e ngushta!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, deklaroi se pas dy rasteve të para të konfirmuar me koronavirus në Shqipëri, mjekët dhe ekspertët janë në gatishmëri...

Ministria e Shëndetësisë: Kushdo që ka nevojë për ndihmë të telefonojë në nr telefonit 127

Ministria e Shëndetësisë njofton se të gjithë strukturat shëndetësore janë në gatishmëri për të qenë pranë qytetarëve që mund të paraqesin nevoja shëndetësore, pas...

Latest news

A ka qenë drejtoreshë në ministrinë që drejtohej nga Fatmir Mediu? Reagon për herë të parë Eli Fara

Reagimi i plotë i Eli Farës: Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali , gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges!...

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...
- Advertisement -