- Advertisement -

TAG

Trump

Trump nuk dorëzon pushtetin, dhëndri i kërkon të pranojë humbjen

Jared Kushner, dhëndri dhe këshilltari i Presidentit Donald Trump, i ka kërkuar këtij të fundit të pranojë rezultatin e zgjedhjeve, thanë dy burime për...

Gjykata e Lartë e Amerikës i jep të drejtë Trump për emigrantët

Gjykata e Lartë e Amerikës i ka dhënë të drejtë këtë të martë autoritetit të qeverisë së vendit për të dëbuar emigrantët. Kjo do...

Tërmet për Trumpin? Raporti i hetuesit të posaçëm është gati

Sipas njoftimeve në media, hetuesi i posaçëm, Robert Mueller e ka gati raportin për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Cilat mund të jenë...

Muri me Meksikën, Trump shpall “gjendjen e jashtëzakonshme”

Donald Trump shpalli “gjendjen e jashtëzakonshme” në kufi, gjë që do t’i lejojë atij përdorimin e fondeve të emergjencës për ndërtimin e murit të...

Jep dorëheqjen diplomati i Donald Trump për Evropën

Diplomati i Departamentit Amerikan të Shtetit për Evropën, Wes Mitchell ka dhënë dorëheqje dhe do të largohet nga posti i tij më 15 shkurt. Sipas...

Vuçiç kundër Trumpit: Nuk mund të pajtohem plotësisht

Pas letrës së dërguar nga presidenti i SHBA-së Donald Trump presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në lidhje me arritjen e një marrëveshje historike Kosovë-Serbi,...

Gjykata, kundër Trumpit: Të rikthehet gazetari i CNN

Një gjykatës në Uashington ka urdhëruar Shtëpinë e Bardhë t’i kthejë lejen e hyrjes reporterit të CNN-it, Jim Acosta, pasi ajo iu revokua nga...

Testi për Trump, amerikanët votojnë sot për Kongresin

Sot elektorali amerikan voton për të zgjedhur Kongresin e ri. Në këto zgjedhjet do të jepet gjykimi për punën e deritanishme të presidentit Donald...

Trump: SHBA ndërpret dhënien e 230 milionë dollarëve për Sirinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, njoftoi se vendi i tij do të pezullojë dhënien e mjeteve në vlerë prej...

Lufta tregtare me Kinën, Trump i gatshëm ta përshkallëzojë

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se është i gatshëm të intensifikojë luftën e tij tregtare me kinën duke vendosur tarifa mbi të gjitha mallrat...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -