- Advertisement -

TAG

trena

Si mund të futet Shqipëria në BE, ku akoma s’kemi trena, por vetëm autobusë që ecin si traktorë?

Nga Anisa Bega U bënë shumë vite që diskutohet kjo temë: “Kur Shqipëria do futet në Europë?”. Ne nga ana gjeografike në Europë jemi, por...

Njeriu modern ka shpikur trena e avionë për të shkurtuar distancat, por kurrë s’gjen kohë për veten

Nga Ergys Mërtiri Njeriu modern është qenia më e trishtueshme që ka ekzistuar ndonjëherë. Ai është një qenie e konvertuar në instrument të qëllimeve të...

Pakistan/ Përplasen trenat, viktima dhe të plagosur

Si pasojë e përplasjeve të dy trenave në Pakistan, kanë humbur jetën të paktën 6 persona dhe 150 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Aksidenti...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -