- Advertisement -

TAG

themelues

Arbërishtja njihet si gjuhë e pakicave në Itali. Po në Greqi pse nuk njihet shqipja?

Qeveria italiane ka njohur arbërishten si gjuhë të pakicave në rajonin e Abrucos. Presidenti i Republikës, Ilir Meta e përshëndeti ngrohtësisht këtë vendim. Por, arvanitët dhe...

Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë, Maksim Cikuli

Mbrëmjen e djeshme është ndarë nga jeta profesor Maksim Cikuli. Ai njihet për kontributin e tij si mjek dhe pedagog i gjenetikës. Cikuli është...

Harta e mbjellë me burgje, kampe internimi dhe kampe pune (film)

U prezantua sot në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, në Tiranë, videoja e vendeve të vuajtjeve të dënimit në Shqipërinë komuniste. Një video...

Giovanni Paramithiotti, çami që themeloi Interin e Milanos

Nga Arben Llalla Giovanni Paramithiotti është Presidenti i parë i skuadrës së Interit të Milanos. Skuadra e futbollit të Interit të Milanos u themelua në...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -