- Advertisement -

TAG

Termeti ne Itali

Tërmeti në Itali, shpërthen balta vullkanike

Pas tërmeteve të përsëritura një baltë vullkanike ka shpërthyer në sipërfaqen e një fushe agrikulturore në Santa Vittoria, Materno. Në fotot shihet qart  krateri...

Letra prekëse e një zjarrfikësi për vogëlushen që humbi jetën

Një letër që është shkruar nga një zjarrfikës Italian I cili po punote për të nxjerrë nga rrënojat njerëzit që ishin bllokuar si pasojë...

Bilanc tragjik nga tërmeti në Itali, shkon në 247 numri i të vdekurve

Është rritur në mënyrë të frikshme bilanci i viktimave nga tërmeti i së mërkurës në Italinë qëndrore. Zyra e Mbrojtjes Civile konfirmon se deri tani...

Tërmeti në Itali/ Një shqiptar ka humbur jetën 7 plagosen

Ministria e Punëve të Jashtme bërë me dije se një shtetas shqiptar ka humbur jetën nga tërmeti në Itali, ndërsa numri i të plagosurve...

Latest news

Zgjedhjet në Shqipëri: Fushata risi në formë, jo në përmbajtje

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me përballje konceptesh politike, por mbetet në nivelin e sulmeve...

Plagosja e policit në Berat, arrestohen tre vëllezër, në kërkim i katërti

Policia e Beratit ka arrestuar tre vëllezërit, pas sherrit të ndodhur mbrëmjen e kaluar në një lokal, ku u plagos edhe një efektiv policie. Në...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani marrin vendimin, ja kujt ia besojnë Shërbimin Sekret

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin, Drejtor të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). “Ajeti ka qenë aktiv...

Basha, bisedë me zv.Presidentin e KE: Në 100 ditët e para të qeverisjes hapim negociatat!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bisedë online më zv. Presidentin e Komisionit Europian, njëkohësisht Komisioner për Mënyrën Europiane të jetesës,...

Plagosje me armë zjarri në Kavajë, plagoset në këmbë 34 vjeçari

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesnatën e kaluar në Kavajë. Policia njofton se është plagosur në këmbë shtetasi Sh. Sh., 34 vjeç, i...
- Advertisement -