- Advertisement -

TAG

teknologjia

Teknologjia më e fundit/ Fitohet lotaria e parë me Monedhë Dixhitale

Teknologjia është futur fuqishëm në jetën tonë. Çdo ditë përballemi me mrekulli të saj dhe e fundit na vjen nga Kina. Me mbështetjen e Bankës...

5 gjërat që nuk do të jenë më njësoj pasi të mbarojë COVID-19

Koronavirusi do të ndikojë në humbjen e mijërave personave, por edhe në ndryshimin e mënyrës sonë të jetesës. Ja disa nga mënyrat se si do...

Amerikanët “bio” që jetojnë si në mesjetë dhe nuk preken nga kanceri

Njerëzit që shikoni në foto njihet si populli i Amishëve që jetojnë në Ohajo të SHBA-ve. Sipas studimeve të “Cancer Causes and Control”, është zbuluar...

Latest news

Përcillet për në banesën e fundit Guljelm Radoja, ja cili ishte amaneti i aktorit (film)

Është përcjellë në banesën e fundit aktori Guljelm Radoja, i cili humbi jetën për shkak të Covid-19. Ceremonia ka qenë shumë private, pasi ka qenë...

Humbin jetën 25 pacientë, konfirmohen 234 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Numri i viktimave dhe i rasteve ditore të infektuar me Covid vijon që të jetë i lartë në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të...

Kurti: Do të përgatisin padi për gjenocid ndaj Serbisë në GJND

Kryeministri Albin Kurti, këtë të premte në mbledhjen e qeverisë që po mbahet tani, ka shpalosur programin e tij qeverisës për mandatin e parë...

Foshnja 1-vjeçare humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, shifrat e 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 170 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19. Autoritetet vendase bëjnë me dije se...

Vdiq aksidentalisht teksa bënte videot për Tik-Tok, mësuesja e 10-vjeçarit: Ishte nxënës i shkëlqyer e shembullor (film)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në njësinë Guri i Zi, pjesë e bashkisë Shkodër. Një 10-vjeçar me inicialet N.Y...
- Advertisement -