- Advertisement -

TAG

te prekur

Koronavirusi/ 2 të vdekur dhe 96 të prekur: Situata tejet kritike tek Infektivi (film)

ISHP konfirmon se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 96 raste të reja me koronavirus nga 451 testime të kryera. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 51...

Koronavirusi në Itali/ Ulet numri i viktimave dhe rasteve të reja me Covid-19

Bie ndjeshëm numri i pacientëve që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Itali. Në 24 orët e fundit 431 persona të prekur me Covid-19 kanë...

Rama zbulon të infektuarën e dhjetë: Eshtë një zonjë e moshuar nga Durrësi

E tha vetë i pari i qeverisë që e prekura e fundit është një grua në Durrës, e moshuar. Nëntë të prekurit e tjerë...

Koronavirusi në Greqi/ Shkon në 7 numri i personave të prekur, lista e plotë e vendeve dhe të infektuarve

Ka shkuar në 7 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Greqi. Përveç 38-vjeçare së infektuar në Selanik, së bashku me fëmijën e...

Jemen/ 100 mijë të prekur nga kolera, 789 të vdekur

Numri i rasteve të dyshuara për prekje nga kolera në Jemen është rritur, duke shkuar në më shumë se 100,000 të prekur. Organizata Botërore e...

Latest news

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...
- Advertisement -