- Advertisement -

TAG

Te infektuar

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Shifrat e larta me Covid/ Shehu: Testimi në Shqipëri do të fillojë kur të kalohet shifra e 2500 në ditë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu, ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me rritjen e shifrave nga koronavirusi. Me anë të një postimi në rrjetet...

Situatë alarmante/ 3 viktima në 24 orët e fundit, ja sa është numri i rasteve të reja me Covid

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 120 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e...

Më zi se kaq nuk bëhet/ Humbin jetën 5 vetë, 154 të infektuar në 24 orët e fundit

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3616, që nga...

Dy raste me Covid-19 në Sarandë, të infektuarit ishin kthyer nga Greqia

Minsitria e Shëndetësisë ka konfirmuar ditën e sotme 2 raste të reja në fshati Kulluricë, Sarandë. Bëhet me dije se personat e prekur nga Covid-19...

Situatë alarmante në Kosovë/ 4 viktima dhe 119 raste të reja me koronavirus

Gjendja në Kosovë përsa i përket pandemisë së koronavirusit paraqitet e rënduar. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 4 persona, duke e çuar...

Spitalet mbushen plotë/ Ditë e zezë për Serbinë, 18 viktima në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 18 jetë të humbura nga koronavirusi. Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç e ka cilësuar ditën e...

Itali/ Shpëtohen 28 emigrantë, rezultojnë të gjithë të infektuar me koronavirus

Shpëtohen në Detin Mesdhe 28 emigrantë nga vendet afrikane, por rezultojnë të gjithë të infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë me dije guvernatori i...

Koronavirusi/ Vdes 70 vjeçarja tek Infektivi. 53 të infektuar sot

Një 70 vjeçare ka ndërruar jetë 24 orët e fundit tek Spitali Infektiv në QSUT. ISHP njofton se e moshuara vuante nga një formë e...

Latest news

Ministri i Shëndetësisë njofton masat e reja në Kosovë: Të moshuarit dalin me orar të kufizuar

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Armend Zemaj,  ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19 në Kosovë. Me masat e reja,...

Basha: Në 24 orë kam parë sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor

Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh sot se në 24 orët e fundit e ka parë nga afër se sa i kolapsuar është sistemi shëndetësor,...

Ish-deputeti i PD: Fieri pa tamponë, ja realiteti që Rama dhe Manastirliu duan ta fshehin

Ish-deputeti demokrat, Luan Baçi, denoncoi nga Fieri mungesën e tamponëve dhe të mjekimit për pacientët e infektuar me koronavirus. Ish-deputei konfirmoi se gjendja në Fier...

Vala e dytë e Covid-19/ Shifra dhe fakte, çfarë po ndodh në të gjithë Europën

Bllokimet, ora policore dhe  kufizimet rajonale po vendosen në të gjithë Europën për të luftuar një rritje të rasteve të koronavirusit,raporton euronews. Çfarë po ndodh...

Shtimi i rasteve me Covid-19, Mitsotakis njofton masat e reja në Greqi

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis ka njoftuar këtë paraditet masat e reja të pandemisë në vend. Në një konferencë për shtyp, kreu i qeverisë ka...
- Advertisement -