- Advertisement -

TAG

takimi ne bruksel

Thaçi: I rrezikshëm takimi i së enjtes në Bruksel, është agjendë e Serbisë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka deklaruar se rihapja e temës në Bruksel për çështjen e Asociacionit të Komunave me shumicë Serbe, është një...

Takimi në Bruksel, BE del me deklaratë: Hoti dhe Vuçiç zotohen se do t’i dyfishojnë përpjekjet në dialog

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u zotuan se do t’i japin prioritetin më të lartë integrimit në BE...

Bruksel, Kosovë -Serbi takim urgjent për çertifikatat ADR

Diskutime edhe për hyrjet ilegale të zyrtarëve serbë në Kosovë Një takim tjetër urgjent në mes Kosovës dhe Serbisë do të zhvillohet sot në Bruksel....

Latest news

Mjekët paralajmërojnë protestë në oborrin e QSUT, policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...

Yuri Kim reagon për Gjykatën Kushtetuese: Mos u dorëzoni kurrë para atyre që nuk e duan drejtësinë

Ambasadorja e ShBA në Shqipëri, Yuri Kim ka thënë se zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vijojë dhe askush nuk duhet të dorëzohet...

Rezultoi pozitive me koronavirus, Voltana Ademi tregon simptomat: Kam pak kollë, ja ku dyshoj se jam infektuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi ka konfirmuar edhe zyrtarisht se ka marrë përgjigjen dhe ka dalë pozitive me koronavirus. Ademi, në një prononcim...

Për një javë regjistrohen 951 raste me COVID-19 në Maqedoni, rritet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bëri të ditur se, sipas Institutit për Shëndet Publik, nga 14 deri 20 shtatori janë konfirmuar pozitivë për...

“Dëgjo këtu ti pe*erast m*ti!”. Deputeti kërcënohet “live” në mbledhjen e Komisionit të Integrimit (film)

Komisioni për Integrimin Evropian është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar mbi procesin e hapjes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Por, më...
- Advertisement -