- Advertisement -

TAG

sulme terroriste

Mbesa e Bin Laden bën parashikimin e frikshëm: Do të ketë një 11 shtator të dytë, nëse…

Mbesa e Osama bin Laden u shpreh se një sulm tjetër i stilit të 11 shtatorit mund të jetë i pashmangshëm, nëse Joe Biden...

Turqia arreston komandantin e ISIS, dyshohet se ka marrë urdhra për sulme terroriste

Policia turke ka arrestuar një komandant të grupit militant të Shtetit Islamik, i cili dyshohet se ka marrë urdhra për të kryer sulme terroriste...

Franca merr masa të rrepta sigurie për festat e fundvitit

Franca ka marrë masa ekstreme sigurie për festat e fundvitit, duke angazhuar 100 mijë pjesëtarë të sigurisë. Në një njoftim të bërë publik nga Ministria...

Gjermani, arrestohen gjashtë terroristë, po planifikonin sulme për Krishtlindje

Mediat gjermane bëjnë me dije se gjashtë refugjatët e arrestuarit në katër qytete të ndryshme në Gjermani po planifikonin një sulm terrorist në tregun...

Gjermania jep alarmin: Terroristët planifikojnë sulme të reja në Evropë

Zyra Federale e Krimeve (BKA) në Gjermani ka paralajmëruar për sulme të mundshme terroriste në shtetet e Perëndimit, duke përfshirë edhe Gjermaninë.   Një zyrtar i...

Kabul/ Sulm terrorist në funeral, 18 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Të paktën 18 persona kanë gjetur vdekjen dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Kabul të Afganistanit si pasojë e tre shpërthimeve teroriste gjatë...

Irak/ Bagdadi goditet për Ramazan, 27 të vdekur në 2 sulme

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën nga dy sulme  me bomba  gjatë 24 orëve të fundit në Irak. Shpërthimi i parë ndodhi në lagjen Karrada...

ISIS kërcënon Europën për sulme terroriste gjatë muajit të Ramazanit

Militantët islamikë të ISIS kanë kercënuar se do ketë sulme të reja terroriste përgjatë muajit të Ramazanit. Përmes një video mesazhi të quajtur “Ku janë...

Mediat: Paralajmërim për sulme terroriste në Kosovë

Policia e Kosovës ka marrë një paralajmërime së do të ketë sulme terroriste në Kosovë. Kështu i kanë thënë portalit INFOKUSI burime të saj...

Kodheli: Ndaluam sulme terroriste, SHIU ndihmoi aleatët

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tregon se Shërbimi Informativ i Ushtrisë ka arritur të parandalojë disa sulme terroriste. Kodheli nuk jep më shumë detaje, por...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...
- Advertisement -