- Advertisement -

TAG

Stevo Pendarovski

Pendarovski: Nuk shoh politikan që do ta shesë popullin e tij për t’u integruar në BE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë se intergrimet evropiane për këtë shtet kanë edhe një çmim që mund të jetë i...

Pendarovski kundër “Ballkanit të Hapur”, Zaev: Qëndrim i pakuptueshëm dhe negativ!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev  i është përgjigjur presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski ku tha se është kundër Ballkanit të Hapur nëse...

Pendarovski: Jemi pro një dialogu Kosovë-Serbi që s’rrezikon sigurinë e shteteve

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pas takimit me presidenten Vjosa Osmani ka thënë në konferencën për mediat se Kosova dhe Maqedonia e...

Pendarovski arrin në Prishtinë, Osmani e pret me cermoninë e lartë shtetërore

Stevo Pendarovski ka arritur në Prishtinë. Presidentja Vjosa Osmani, e ka pritur me ceremoni shtetërore Presidentin e Maqedonisë së Veriut. Ceremonia e pritjes është...

Pendarovski në Samitin për Demokracinë: Jemi dëshmitarë të rritjes së populizmit

Presidenti Stevo Pendarovski në Samitin për Demokracinë tha se është i bindur se bashkërisht do të dërgojnë mesazh tek të gjithë populistët dhe regjimet...

Escobar takon Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Pendarovski: Presim nisjen e shpejtë të negociatave me BE-në

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, sot ka takuar zëvendësndihmës sekretarin amerikan për çështje evropiane dhe euroaziatike, Gabriel Escobar, ku kanë shkëmbyer mendime...

Pendarovski zbardh bisedën me Bidenin: Kosova nuk është më prioritet i SHBA-së

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në një intervistë të dhënë për mediat vendase ka treguar detaje nga biseda e tij me homologun...

Pendarovski në Greqi, vizita e parë e një presidenti të Maqedonisë në Athinë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, është presidenti i parë që do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Greqi. Në këtë vizitë Pendarovski do...

Pendarovski: Hetim të shpejtë për zjarrin në Tetovë, të dëshmojmë se jemi shtet

Presidenti maqedonas, Stevo Pendarovski tha se prokurori që udhëheq hetimet ka urdhëruar që të gjithë prokurorët tjerë të përgatisin raportin brenda pesë ditëve. Pas vizitës...

Negociatat/ Presidenti i Maqedonisë së Veriut: Lajm i mirë që presidenca portugeze e BE mbaroi, besojmë tek Sllovenia

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka besim se me Presidenca sllovene e BE do të mbështesë çeljen e negociatave brenda këtij viti. Pendarovski...

Latest news

Këto janë shenjat e horoskopit që do të kenë sukses në karrierë

A jeni ju? 4 shenjat e mëposhtme do të bekohen me fat. Ditët që do të vijnë do të jenë të mbushura me projekte...

“Po vdes”, Çiljeta publikon videon: Kam një …

Çiljeta Xhilaga është një nga emrat më të hershëm të estradës shqiptare. Këngëtarja është një ndër artistet më të ndjekura në Shqipëri dhe më...

E rëndë/ 25-vjeçarja gjendet e vdekur në mes të rrugës

Një 25-vjeçare është gjetur e vdekur ditën e sotme në rrugën “Lekë Dukagjini” në Prishtinë. Lidhur me ngjarjen e rëndë, vdekjen e saj e...

Covid-19/ Rriten frikshëm infektimet, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, rezulton se numri i të infektuarve me Covid-19 në vend është në rritje nga dita...

Grabitën 4 banesa, policia italiane arreston 4 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, pasi akuzohen për grabitjen e katër banesave. Sipas mediave italiane 4 shqiptarët nga mosha 22 deri në 37...
- Advertisement -