- Advertisement -

TAG

spitali COVID 2 “Shefqet Ndroqi”

Skandali “Tire”, policia kryen të tjera arrestime të bujshme tek “Sanatoriumi”

Policia e Tiranës ka zbarkuar këtë të hënë në spitalin Covid-2 “Shefqet Ndroqi” duke arrestuar katër pjesëtarë të stafit mjekësor të këtij spitali që...

Skandali me sanitaren, Rama: Këmbanë alarmi, njerëzit mos bien pre e mashtrimeve të tilla

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me skandalin e fundit që ka ndodhur në spitalin Covid-2 ku një sanitare e maskuar si infermiere...

Arrestohet sanitarja që zhvati qytetaren dhe i la nënën të vdiste te Covid-2

Policia e Tiranës ka arrestuar sanitaren Tire Alldervishi, e cila i mori qytetares 8 milionë lekë për t’i shpëtuar nënën nga koronavirusi, por që...

Me maskë oksigjeni, burri përshëndet me dorë, teksa del nga Infektivi

Ditën e sotme një burrë rreth 65 vjeç ka lënë Infektivin për t’u dërguar me autoambulancë në drejtim të spitalit COVID-2 “Shefqet Ndroqi”. Në momentin...

15 pacientë të tjerë fitojnë betejën me COVID-19, shkon në 197 numri i të shëruarve

Zv/Ministre e Shëndetësisë, Prof. Mira Rakacolli deklaroi se janë 15 të shëruar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar në 197 numrin e...

Latest news

Basha në Kombinat: Rindërtimi do të drejtohet nga ekspertët më të mirë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, këtë të enjte është takuar me banorët dhe bizneset në Kombinat. Në komunikimin e tij me qytetarët Basha u...

Me pranga në duar, shoqërohet në KLGJ gjyqtarja Enkeleida Hoxha

Është shoqëruar këtë mëngjes për në Këshillin e Lartë Gjyqësor gjyqtarja e Krujës, Enekeleida Hoxha. Gjyqtarja Hoxha do të përballet sot me trupën e KLGJ,...

Eurostat: Veriu i Shqipërisë, rajoni më i varfër i Europës

Zonat e Veriut të Shqipërisë janë më të varfrat në Europë, sipas një publikimi të fundit të prodhimit për frymë rajonal të Eurostat, me...

Tritan Kalo jep dorëheqjen nga Komiteti Teknik

Mjeku i njohur infeksionit Tritan Kalo këtë të enjte  ka dhënë dorëheqjen nga Komiteti Teknik i Eksperteve. Mjeku bën me dije se ky Komitet është...

Raporti i DASH/ Basha rendit një tjetër “dështim” të Ramës: Në Shqipëri nuk është e lehtë që të bësh biznes

Duke iu referuar raportit të DASH, që theksonte se në vendin tonë është e vështirë që të bësh biznes, vjen një reagim nga kryetari...
- Advertisement -