- Advertisement -

TAG

siriane

Turistët kosovarë gjejnë 50 emigrantë sirianë në Kepin e Rodonit

Disa turistë kosovarë janë përballur me një situatë të pazakontë gjatë eksplorimit në Kepin e Rodonit. Ndërsa ishin duke shëtitur, ata kanë gjetur 50 emigrantë...

Shqipëria gati për 30 mijë sirianë/ Ja në cilat qytete do të jenë 6 qendrat pritëse

Shqipëria do të hapë dyert për të pritur 30 mijë refugjatë sirianë. Në fshehtësi të plotë qeveria ka bërë gati një plan, ndërsa mendohet të...

Operacionet e Frontex/ Kapen 23 klandestinë në kufirin e gjelbër në Kapshticë

Mëngjesin e sotëm janë kapur 23 klandestinë sirianë dhe iranianë, mes tyre edhe 3 fëmijë të mitur në kufirin e gjelbër në Kapshticë. Emigrantët e...

Gjashtë sirianë ndalohen në Kapshticë

Gjashtë refugjatë janë ndaluar në hyrje të kufirit të gjelbër të Kapshticës. Burimet bëjnë me dije se refugjatët janë të gjithë shtetas sirianë. Katër prej...

“Zv/ministri i Brendshëm: Ne pritëm 600 mijë kosovarë, pse jo dhe 600 mijë refugjatë të Lindjes?!”

Deputeti demokrat Tritan Shehu i ka cilësuar të papërgjegjshme dhe të rrezikshme deklaratat e zv/ministrit të Brendshëm Hodaj për ZDF-në gjermane, se Shqipëria mund...

Doda: Ikën 1 shqiptar, vijnë 2 sirianë, në fund do quhemi shqiptarianë!

Lajmi për ardhjen e 600 000 refugjatëve sirianë në Shqipëri ka ngjallur diskutime të shumta. Shqiptarët thonë se vendi ynë, prej të cilit po...

Shqipëria me numrin më të lartë të kërkesave në botë për azil në BE, lëmë pas sirianët

Shqiptarët, që jetojnë në një vend që aspiron të hyjë në Bashkimin Europian, duan të largohen nga shteti amë, më shumë sesa banorët e...

11 sirianë kërkojnë azil në Shqipëri, u ndaluan në Bilisht

Pasi kanë kaluar territoren grek, 11 emigrantë nga Siria janë ndaluar nga policia disa kilometra nga Kapshtica. Sirianët ndërsa kanë kërkuar azil politik në vendin...

Sirianët kërkojnë azil në Shqipëri

Sirianët që i shpëtojnë luftës, e cila po zgjat prej gati 7 vjetësh janë të shpërndarë anë e mbanë botës. Një pjesë e tyre...

Fëmijët e Angelina Jolie përballen me moshatarët e tyre në kampin e refugjatëve

Fëmijët e aktores Angelina Jolie kanë parë nga afër realitetin në të cilin jetojnë moshatarët e tyre refugjatë. Aktorja zhvilloi një vizitë në kampin e...

Latest news

Vjosa Osmani: Nuk pranojmë ide që prekin kufijtë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka thënë të premten se autoritetet e këtij shteti nuk pranojnë ide që prekin kufijtë dhe e bëjnë Kosovën...

Arrestimet në Dibër për blerje votash, Rama: Njerëz pa lidhje me ne, duan të baltosin PS

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me arrestimet në Dibër për blerje votash. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama deklaron se po akuzojnë, inskenojnë kapje...

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...
- Advertisement -