- Advertisement -

TAG

Shqiperi

Panucci fillon menjëherë nga puna, në stadium për ndeshjet europiane të Kukësit dhe Skënderbeut

Trajneri i ri i kombëtares shqiptare, Kristian Panucci, do të fillojë menjëherë nga puna duke vëzhguar nga afër skuadrat shqiptare që luajnë në kupat...

Shqipëria e pazbuluar…një mrekulli

Nga veriu në jug, në male, kodra, fusha e dete, Shqipëria ka bukuri marramendëse për të treguar. Vendi i bekuar nga natyra me çdo pasuri,...

Mbërrin në Tiranë trajneri i ri Kombëtares

Mbërrin në Shqipëri trajneri i kuqezinjve tekniku Italian Christian Panucci. Ish-mbrojtësi i Milanit, Real Madrid dhe Romës, Christian Panuçi zyrtarizohet nesër si trajner i kombëtares. Ai...

Bebe Rexha zgjedh Shqipërinë për pushime, e shoqëron kudo vajza e Ilir Metës

Teksa shumë VIP-a shqiptar kanë zgjedhur destinacione të largëta si Mexico, L.A., Santorini për të kaluar pushimet, këngëtarja me famë ndërkombëtare Bebe Rexha do...

Ndotja e ajrit/ Raporti: Në Shqipëri vdiqën 2120

Sipas raportit të Cilësisë së ajrit në Europë 2016, në Shqipëri vdiqën prej ndotjes së ajrit 2120 persona. Pjesa me e madhe e tyre,...

Calavera: Vetting-u i gjyqtarëve e prokurorëve nis në shtator

Intervistë me Genoveva Ruiz Calavera për Deutsche Welle, Drejtore e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit për reformën në drejtësi dhe Drejtore për Ballkanin Perëndimor në...

Njihuni me spitalin e parë shqiptar, daton që nga viti 1831

Në vitin 1831 në qytetin e Shkodrës hyri në funksion spitali i parë shqiptar. Ky spital fillimisht ishte në shërbim të ushtrisë turke, dhe ishte...

Vasili: Ustallarët i kanë magazinat me drogë deri për në fund të shekullit

Petrit Vasili ka komentuar drogën e  kapur në Itali e cila ishte dërguar nga Shqipëria. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ironizon kontrollin...

Raporti i DASH: Në Shqipëri ka korrupsion të shfrenuar që lejon pastrimin e parave

Raporti Ndërkombëtar i Departamentit Amerikan të Shtetit i marsit të këtij viti thekson se në Shqipëri ka shkallë të lartë të pastrimit të parave. Në...

Itali/ Bleu diplomën në Shqipëri me paratë e partisë, dënohet Bossi

  Gjykata e Shkallës së Parë në Milano ka dënuar Umberto Bossi-n me 2 vite e 3 muaj burg për shpërdorim të fondeve për partitë...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -