- Advertisement -

TAG

Shqiperi

FIFA jep lejet për 6 futbollistë të Kosovës

FIFA ka njoftuar zyrtarisht federatën kosovare të futbollist se janë dhënë lejet e kalimit për futbollistët Rrahmani, Meha, Rashica, Shala, Valon Berisha dhe Ujkani. Në...

Nga Kosova në Çamëri, si është zhdukur trashëgimia jonë kulturore

Fotografi të xhamive e objekteve të tjera në trojet shqiptare që datojnë nga vitit 1913 Një grup fotosh të vjetra, ku shfaqen pamje të xhamive të vjetra...

Nënë Tereza nuk i duhet Shqipërisë

Nga Enkel Demi Rilindja Kombëtare kishte për qëllim ringjalljen e ndërgjegjes së shqiptarëve të vënë në gjumë prej pushtimit osman 500 vjeçar. Etërit e kombit...

Daily Mail: Tony Blair tjetër pamje në Shqipëri, lë pas traumën për luftën në Irak

Daily Mail i ka kushtuar një artikull vizitës se ish-kryeministrit Britanik Tony Blair në Shqipëri. Sipas kësaj gazete, thuajse një muaj më parë, ish-kryeministri...

Puhi anti-amerikane në Shqipëri e Kosovë?!

Nga Ben Andoni Fjalëza “puhi” është zëvendësuesja më e parë e fjalës “frymë”, nëse do të përcaktonin një trend kundërshtues të padukshëm të Shqipërisë dhe...

Luiza Gega, trajtimi fyes për kampionen e madhe

Luiza Gega ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm në Europianin e Amsterdamit, duke fituar medaljen e argjendit në 3000 metra me pengesa, që ishte...

Mesila Doda: Brexit na mëson të bashkohemi në një Shqipëri

“BE u katandis në një korporatë burokratësh njerëzish pa vizion e pa ide që nuk inspirojnë dot askënd” “Europa e sotme nuk ka asfare fytyrën...

Blaise Matuidi, mesfushori i Francës, duhet të kemi kujdes nga Shqipëria

Shqipëria na ka hapur probleme, duhet të jemi të kujdesshëm, është shprehur mesfushori i Francës, Blaise Matuidi, në prag të ndeshjes me Francën. 29-vjeçari nuk...

Kryepeshkop Anastasi, roja i varrezave të ushtrisë greke në Shqipëri

Nga Arben Llalla Në prag të vizitës së ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotzias, në vendin tonë, siç është bërë tashmë praktikë rutinore diplomatike, titullarët...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...
- Advertisement -