- Advertisement -

TAG

Shkoder

Kryeministri i Kosovës dhe homologu i tij malazez takim sekret në Shkodër

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, homologu i tij malazez Dushko Markoviç dhe delegacionet përkatëse kanë zhvilluar një takim që mund të konsiderohet sekret në...

Shkodër/ Mjekët në protestë: Gabimet mjekësore, jo vepër penale, ndryshoni ligjin

Paraditen e sotme mjekët e spitalit rajonal të Shkodrës  protestuan duke kërkuar abrogimin e nenit 96 të Kodit penal i cili trajton çështjen e...

Gjykata liron dy pedagogët e universitetit “Luigj Gurakuqi”, burg për sekserët

Gjykata e Shkodrës ka lënë sot të lirë dy pedagogët e universitetit “Luigj Gurakuqi” , të cilët akuzohen se merrnin ryshfet në këmbim të...

Moti i keq/ Përmbytet Xhamia e Plumbit në Shkodër

Reshjet e dendura dhe intensive të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytjen e Xhamisë së Plumbit në Shkodër, monument kulture. Dëmtimet që ka pësuar ky...

Pezullohet nga detyra shefi i krimit ekonomik në Shkodër

  Shefi i krimit ekonomik në Policinë e Shkodrër, Pjerin Lazri është pezulluar nga detyra pasi gjatë përplasjeve të djeshme me tregtarët e duhanit ai...

Shkodër/ U konfliktuan me antikondrabandën arrestohen 4 tregtarë të duhanit

Katër tregtarë të duhanit në Shkodër janë vënë në pranga ditën e sotme nën akuzën e “Kundërshtim i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore...

Shkodër/ Përplasje fizike mes tregtarëve të duhanit dhe inspektorëve të Doganës (foto+video)

Aksioni antiduhan i Drejtorisë së Doganave në Shkodër ka shpërthyer në përplasje fizike mes tregtarëve dhe ispektorëve të doganës, praditen e sotme. Shefi i krimit ekonomik...

Katedralja e Shën Shtjefnit, Shkodër/ Shpallet lumturimi i 38 martirëve

Selia e Shenjtë ka shpallur lumturimin e 38 martirëve të Kishës Katolike. Mesha e shenjtë në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër është udhëhequr nga...

Nis ceremonia e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike

Ka nisur në Katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër, mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike. Marrin pjesë në këtë ceremoni të rëndësishme,...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...
- Advertisement -