- Advertisement -

TAG

shit-blerja e votes

Zgjedhjet në Shqipëri, Gacek: Vëmendje e madhe ndaj çdo ankimi apo rinumërimi votash

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek në intervistën për DW e quan shqetësues keqpërdorimin e burimeve të administratës për zgjedhjet e qëndrimin...

Fleckenstein: Nëse shit-blerja e votës vazhdon, atëherë mirupafshim

Raportuesi për Shqipërinë Knut Fleckenstein vlerëson se zgjedhjet në Shqipëri  ishin një test i kaluar me sukses. “Shqipëria e kaloi testin e zgjedhjeve, duke qenë...

Shitblerja e votës/ Ministria e Brendshme: Ja numri ku duhet të denonconi

Ministria e Brendshme ka miratuar ngritjen e një platforme telefonike 24-orëshe (069 413 7777), për raportimin e rasteve të shit-blerjes së votës. Ministria bën me...

Ambasadori italian apel shqiptarëve: Refuzoni me çdo kusht shit-blerjen e votës

Ambasadori italian, Alberto Cutillo e ka cilësuar të rëndë shit- blerjen e votës ditën e zgjedhjeve. Në festimet e ditës së Republikës italiane nga Shkodra...

Basha: PPE rezolutë për zgjedhjet në Shqipëri

Basha: PPE thirrje për zgjedhje të lira e të ndershme Kryedemokrati Lulzimi Basha bën me dije se Partia Popullore Europiane miratoi një rezolutë për Shqipërinë, e...

Latest news

Britania vijon të regjistrojë rekord rastesh, 30,215 të infektuar dhe 86 viktima në 24 orë

Britania e Madhe vijon të regjistrojë shifra rekord të infektuarish me koronavirus. Në 24 orët e fundit, vendi raportoi 30,215 raste me koronavirus. Autoritetet e...

Zyrtare: Leo Messi largohet nga Barcelona

Leo Messi nuk do të qëndrojë te Barcelona, edhe pse klubi spanjoll në deklaratën e publikuar shkruan se marrëveshje për një kontratë të re...

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...
- Advertisement -