- Advertisement -

TAG

SHBA

Meta në SHBA në konventën e demokratëve, pritet të shkojë dhe Basha

Kreu i kuvendit Ilir Meta, është ftuar  në Konventën e Demokratëve Amerikanë që zhvillohet nga data 25 deri me 28 korrik ku do të...

Clinton zgjedh Tim Kaine si zv/President potencial

Kandidatja Hilary Clinton ka përzgjedhur senatorin e Virxhinias, Tim Kein, si zv. President potencial, kur duhen vetëm pak ditë nga nisja e konventë së...

Trump trondit Nato-n: Nëse zgjidhem president do të ndaloj mbrojtjen për NATO-n

"Nëse zgjidhem president do të ndaloj mbrojtjen automatike për vendet e NATO-s", ka qenë kjo deklarata e republikanit Donald Trump, i cili ka kërcënuar...

Lu dhe Vlahutin pranojnë ftesën e Metës

Zyra e Bashkimit Europian në Tiranë i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për të zhvilluar një takim për gjetjen...

3 policë qëllohen për vdekje në Luiziana, SHBA

Autoritetet në shtetin e Luizianës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës deklaruan se 3 oficerë policie janë qëlluar për vdekje në Baton Rouge. Rrethanat e...

PD i thotë jo propozimit të Nuland për reformën në drejtësi

Grupi parlamentar i PD-së, pritet të mblidhet në orën 12:00, ku deputetët do të njihen me përgjigjen zyrtare lidhur me propozimin amerikan për reformën...

Obama: Brexit ka përcjell pasiguri për kontinentin e vjetër

Presidenti amerikan Obama ka deklaruar se dalja e Britanisë nga BE-ja ka përcjellë pasiguri në kontinentin e vjetër, por theksoi se Shtetet e Bashkuara...

Majko: Letra e ambasadorit Lu ka sjellë udhëkryq të pazakontë

Deputeti i PS, Pandeli Majko ka reaguar një ditë pas letrës së ambasadorit Donald Lu ku i bënte thirrje deptetëve për miratim të reformës...

Presidenti Nishani uron Obamën për ditën e pavarësisë

Shqiptarët  krenarë që janë  krah Shteteve të Bashkuara Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka përcjëllë një mesazh urimi Presidentin Amerikan Barack Obama me rastin...

Bisedime midis zyrtarëve amerikanë dhe europianë për Brexit

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, sot do të qëndrojë në Bruksel dhe Londër për të biseduar rreth Brexit-it apo daljes së Britanisë së...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...
- Advertisement -