- Advertisement -

TAG

serbë

Tetë mijë vjet gënjeshtra – “histori” serbe në Ballkan!

Nga Fahri Xharra Deri sa ne, mirremi me çështje të huaja, të cilat aspak nuk na japin as nderë e as lavdi, serbët e shkruajnë...

“Ilaçe që vrasin”/ Nga kontrabanda e deri tek barnat serbe dhe turke (film)

Duke iu referuar fakteve dhe dokumenteve zyrtare, Top Story pasqyroi rrezikshmërinë që vendi ynë përballet nga barnat e pasigurtë, ato fals dhe ilaçet e...

Serbja që studion gjuhën shqipe në Beograd: Poeti që adhuroj është Migjeni (Film)

Natalia Nikoliç është studente nga Beogradi që ka studiuar në kryeqytetin serb gjuhën shqipe. Ajo e dëgjoi gjuhën shqipe prej se kur ishte fëmijë, në...

Striptistja serbe bën shqiponjën me duar (Film)

E ftuar ditën e sotme në emisionin e mëngjesit "KafeIN", ishte një striptiste nga Beogradi, e quajtur Sandra. Me një maskë në fytyrë, ajo diskutoi...

Akademiku serb: Kosova i përket shqiptarëve, janë shumicë atje

"Kosova është një kauzë e humbur. Është dashur që këta njerëz (serbët) të mësohen me kohë që Kosova është e humbur, siç ka thënë...

S’mjaftuan topat dhe predhat serbe, kullat e Jasharëve prej 20 vitesh i godet koha (Film)

Sikur të mos të kishin mjaftuar topat dhe predhat serbe, kullat e Jasharëve i goditi koha prej 20 vjetësh, pa i lëshuar askush një...

Turistët serbë: Duam të pushojmë në Durrës e Sarandë. Shqiptarët, të përzemërt

Tashmë nuk është befasi: sa më shumë që zhvillohet turizmi në Shqipëri, aq më shumë gjuhë do të dëgjohen në rrugët dhe në plazhet...

Lëreni të qetë Skënderbeun e madh dhe të papërsëritshëm!

Nga Moikom Zeqo Gjergj Kastriot Skënderbeu nuk i ka bërë vetëm gati për 24 vjet (1444-1468) betejat e tij të mëdha me pushtuesit osmanë, por...

Mustafa Nano: Skënderbeu ishte shqiptar me nënë serbe. Ç’ka këtu për t’u tërbuar?

Nga Mustafa Nano  U bë shumë zhurmë lidhur me një thënie timen në një takim me ca studentë të UET-it mbi nënën serbe të Gjergj...

Kryeministrja serbe: Për ne si Haradinaj si Kurti njësoj, Kosova është pjesë e jona

Kryeminstrja serbe Ana Brnabiç në një intervistë për gazetën Blic e pyetur se cili do të ishte kryeministër më i mirë për Serbinë,Haradinaj apo...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...

EMA: Ka lidhje të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës Johnson & Johnson

Agjencia Europiane e Barnave tha të martën se vaksina Johnson & Johnson Covid-19 ka lidhje të mundshme me rastet e rralla të mpiksjes së...

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill

Zbulohen rregullat, si do të votojmë në 25 prill për shkak të masave anti-COVID.

Skandali/ Artan Hoxha nxjerr regjistrimin: Fushatë me legalizimet, punonjësit e Kadastrës udhëzohen të gënjejnë qytetarët (film)

Gazetari Artan Hoxha ka denoncuar me anë të një audio regjistrim, Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, duke thënë se kjo agjenci e rëndësishme e qeverisë...
- Advertisement -