- Advertisement -

TAG

sanksionet

Nuk mbështetën sanksionet e Perëndimit, BE merr masa ndaj Serbisë dhe Turqisë

Bashkimi Evropian ka vendosur që të marrë masa serioze për Serbinë, por edhe për shtete të tjera të rajonit të cilat nuk kanë mbështetur...

Rusia lavdëron Serbinë për refuzim të sanksioneve

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka lavdëruar Serbinë për refuzimin e saj në vënie të sanksioneve kundër Moskës, pas nisjes së pushtimit rus...

Serbia nuk do t’i bashkohemi sanksioneve të Perëndimit ndaj Rusisë 

Një zyrtar i lartë serb tha të martën se Beogradi nuk do të vendosë kurrë sanksione, ose nuk do t'i bashkohet "histerisë" perëndimore kundër...

Putin: Sanksionet e Perëndimit, është shpallje lufte

Vladimir Putin është shprehur se nuk ka në plan të shpallë gjendjen ushtarake në Rusi edhe pse sanksionet perëndimore ndaj Rusisë ishin të ngjashme me një...

Vjen efekti i parë i sanksioneve të perëndimit, Nord Stream 2 shpall falimentimin

Nord Stream 2, kompania që ndërtoi gazsjellësin rus që lidh Rusinë me Gjermaninë, ka paraqitur zyrtarisht falimentimin, raportoi transmetuesi shtetëror zviceran SRF. Kompania gjithashtu pushoi...

Sankisonet e BE-së ndaj Rusisë mund të dëbojnë Presidentin e Çelsit nga Anglia

Mediat britanike bëjnë me dije se Presidenti i Çelsit, Roman Abramovich, nuk është parë në selinë e klubit në “Stamford Bridge” për muaj të...

Sanksionet e SHBA, reagon Vuçiç: Nuk është asgjë e re, s’ka akuza serioze

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka reaguar pasi Millan Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç dhe 11 persona të tjerë , të gjithë serbë nga veriu i Kosovës,...

Kontratat e HEC-eve në Valbonë, ja 12 sanksionet që mund të ushtrojë qeveria

Teksa qeveria shqiptare ka lajmëruar se kontratat për ndërtimin e HEC-eve të vogla, sidomos në zonat e mbrojtura si në rastin e Valbonës, nuk...

Latest news

Loboi 700 mijë $ për foton me Trump? Meta: Mashtrim, padi gazetës

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të hedhë në gjyq gazetën austriake “Krone Zeitung”, pas akuzave të ngritura se ka paguar 700 mijë...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta: 17 Maji, dita më e errët e pluralizmit politik

Presidenti Ilir Meta e ka nisur konferencën e tij me marrëveshjen e 17 majit të vitit 2017 të nënshkruar midis kryeministrit Edi Rama dhe...

Finalja e Conference League/ Duka për “La Repubblica”: Ndihemi krenarë

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, në një intervistë për La Repubblica, ka folur për finalen e Conference League, e cila do zhvillohet në Tiranë,...

Balla i propozoi të ulen/ Alibeaj: E bëri kastile, do të trazojë ujrat

Kreu i Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj foli në lidhje me propozimin e Taulant Ballës për të diskutuar veç në lidhje me emrat e mundshëm...

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...
- Advertisement -