Fjalë kyçe: Sali Berisha

OpEd / Nga Media -

Dokrra hini!

Nga Luljeta Progni Kur Sali Berisha deklaroi në vitin 2012 se Shqipëria renditej vendi i dytë pas Gjermanisë për rritjen ekonomike, Edi Rama e cilësoi këtë deklaratë si një turp…

Telegrama / Nga Media -

Ambasadori amerikan takohet me Berishën

Ndërsa kryeministri Rama po kërkonte hetim penal për ish-kryeministrin Berisha, në zyrën e këtij të fundit kishte mbërritur  ambasadori amerikan, Donald Lu. Takimi mes Lu dhe Berishës ka nisur pak minuta…

Telegrama / Nga Media -

Rama: Prokuroria të hetojë Berishën

Kryeministri kërkon nga organi i akuzës të nis procedim penal për thirrjen e ish-kryeministrit: të armatosen qytetarët Kryeministri Rama kërkon hetim ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha. Rama i ka bërë thirrje…

Telegrama / Nga Media -

Berisha: Të shkrihet menjëherë parlamenti

Ish-kryeministri: Të shkojë në Kushtetuese edhe mandati i Valentina Leskajt dhe Rakip Sulit Ish-kryeministri Sali Berisha, kërkoi nga mazhoranca që të dërgohen në Gjykatën Kushtetuese edhe mandatet e dy deputetëve…