- Advertisement -

TAG

Saimir Lolja

Kolaboracionistët grekë të genocidit ndaj çamëve në një libër në gjuhën angleze

Doli në qarkullim në gjuhën angleze libri i historianit dhe publicistit shqiptar, Arben Llalla, “Kolaboracionistët grekë projektuesit dhe udhëheqësit e genocidit në Çamëri (1944-1945)”. Libri...

The New York Times 1914: “E pamundur që shqiptarët të vihen nën zgjedhën e barbarëve grekë”

Si u detyrua Greqia t’u japë fund masakrave në Shqipërinë e Jugut dhe një fjalim i lordit britanik, Walter Guiness, i cili tha: “Greqia...

Latest news

Presidenti i ri/ Alibeaj pranon ftesën e Ballës

Ndonëse debatuan gjatë gjithë mbledhjes, Enklejd Alibeaj nuk e refuzoi ftesën e Taulant Balla që pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve të shkonin të...

Armë dhe municion në lokal, shpallet në kërkim pronari në Kavajë

Është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Black”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Kavajë. Policia ka arrestuar një 19-vjeçar me iniciale A....

Grida Duma braktis mbledhjen për Presidentin, sulmon Alibeajn

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma ka braktisur mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, pasi sipas saj propozimet për postin e presidentit duhet të bëhen...

Presidenti/ Duma: Na e lini ne kandidatin, fasadë nuk bëhemi!

Deputetja demokrate Grida Duma iu kundërpërgjigj deklaratës së Taulant Ballës se mazhoranca nuk do tërhiqet nga procesi  i Presidentit. Në konferencën e kryetarëve, Duma...

Rruga e vetme që e legjitimon zotin Berisha dhe Foltoren

NGA FITIM ZEKTHI Kushdo ka të drejtë të ketë një ide apo një vizion të tijin për vendin e vet, për politikën, për të ardhmen, për...
- Advertisement -