- Advertisement -

TAG

Rusi

Siri/ Armëpushim për Bajram

Pakti i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Amerika për armëpushimin në Siri, hyri në fuqi pasditen e së hënës. Marrëveshja u arrit mbrëmjen e së...

Sormani, çfarë po bën me Partizanin?

Trajneri italian nuk ka qenë efikas në merkato, ndërkohë që sulmuesi slloven Volas, tashmë i larguar dhe mesfushori Bertoni mund të konsiderohen zgjedhje të...

Rusi/ Të shtëna në një komisariat policie, vriten 2 agresorët

Dy persona të armatosur të cilët hapen zjarr në një stacion policor 20 kilometra në lindje të Moskës u vranë nga policia ruse.   Nga...

Rusia dërgon sisteme antiraketore në Krime

Ushtria ruse njoftoi dërgimin e një sistemi të ri ajror të mbrojtjes raketore në gadishullin e Krimesë, në një lëvizje të parashikuar përpara se...

“I di emrat e shqiptarëve në skandalin Panama Papers”

Drew Sullivan, drejtori i OÇRP (Organizata për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit), e cila operon në Evropën Lindore, Ballkan dhe Rusi, shumë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -