- Advertisement -

TAG

rreshje

Shtatori vjen me rrebesh shiu dhe erë të fortë/ Përmbytje dhe pemë të rrëzuara në Elbasan (foto)

Vetëm në ditën e dytë të shtatorit dhe moti duket mjaft i acaruar në disa qytete në vend. Reshje të dendura shiu dhe era e...

Rreshje me rrebesh në Durrës/ Makina përplas motoçikletën, plagoset një person

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në qytetin bregdetar të Durrësit ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person. Mësohet se një makinë...

Rreshjet e dendura/ Drini i Zi del nga shtrati, rrezikohen 15 banesa në Gjoricë të Dibrës

  Rreshjet e dendura të ditëve të fundit kanë bërë që lumi Drin i Zi të dalë nga shtrati duke rrezikuar 15 banesa të fshatit...

Policia Rrugore kundër punimeve në Sheshin Skënderbej: Vendimi i nxituar, rëndon trafikun

Policia Rrugore e Tiranës mendon se vendimi i Bashkisë për të filluar punën në Sheshin "Skënderbej" pa përfunduar punimet në unazën e vogël është...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -