- Advertisement -

TAG

reagon

Ngjarja e rëndë me një viktimë dhe katër të plagosur në Elbasan, reagon Ambasada Amerikane

Ambasada Amerikane: Kemi ndjekur raportimet për dhunën në Elbasan sot, e cila përfundoi në vdekjen e një personi dhe plagosjen e të tjerëve. Ne...

Shumë i dolën kundër pas fitores në “Festivalin e Këngës”, reagon për herë të parë Anxhela Peristeri

Anxhela Peristeri u shpall fituese e “Festivalit të 59-të të Këngës”. Artistja do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision” me këngën “Karma”. Pas fitores së Anxhelës...

Sulmi me tritol ndaj gazetarit në Lezhë, PD: Rama frymëzon krimin të ngrejë dorë kundër gazetarëve

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me sulmin me tritol ditën e sotme ndaj gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. E shqetësuar për ngjarjen në fjalë, përmes...

“Te jemi të qartë, ka të bëjë me dënimin e kriminelëve të njohur”, Yuri Kim reagon sërish: Fushata të shtrenjta për të blerë ndikim…

Në harkun e pak minutave, abasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar sërish në lidhje me punën e SPAK dhe policisë në ndëshkimin e kriminelëve,...

Lënia në paraburgim e Haradinaj/ Reagon AAK: Vendimi do korrigjohet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e ka cilësuar të pakuptimtë dhe të papranueshëm vendimin e Francës për të mbajtur në paraburgim ish-kryeministrin e Kosovës...

Protesta e FRPD/ Rama: Të rinjtë e nxitur nga partitë të lexojnë rezultatet e PISA2015

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale për protestën e zhvilluar nga të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. “Të rinjtë e nxitur...

Rama ironizon Bashën: Të gjithë gënjëjnë veç Lulit e PD-së

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha i cili nga Gjermania tha se Rama gënjeu sepse nuk...

Policia reagon ndaj akuzave të PD-së

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Policisë së Shtetit  pas deklaratës të bërë nga nënkryetari i Partisë  Demokratike Edi Paloka. Policia ka përsëritur sërisht  thirrjet...

Dhuna në kopësht/ Ministrja Nikolla: “Nuk do të tolerojmë asnjë rast”

Pas dhunës së ushtruar ndaj fëmijës 3- vjeçar në kopështin privat “Diren”, në Tiranë ka reaguar edhe Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla. Ajo theksoi se...

Latest news

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...
- Advertisement -