- Advertisement -

TAG

rastet me COVID-19

Rastet me Covid-19, mbyllet gjykata e Apelit në Vlorë

ISHSH Vlorë ka mbyllur ditën e sotme Gjykatën e Apelit. Mbyllja e kësaj gjykate vjen pas konfirmimit të rasteve me Covid-19 brenda këtij institucioni. Gjykata...

OBSH raporton rekord të ri global me raste Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka njoftuar një rekord të ri në numrin e rasteve të koronavirusit të regjistruar në një ditë të vetme. Në...

Fauci: Mbi 50% e të infektuarve me Covid janë si pasojë e rasteve asimptomatike

“Ne kemi gabuar për sa i përket rasteve asimptomatike. Ajo që  ne nuk  dinim në fillim është  se rreth 40-45% e rasteve në total...

Rastet me Covid-19 rikthejnë izolimin në Azinë Qendrore

Vetëm disa javë pasi kanë dalë nga izolimet që kanë goditur ekonomitë e tyre të brishta, rritja e numrit të të infektuarve me koronavirus në Azinë...

Basha i bën thirrje qeverisë: Të rishikohet me urgjencë akti normativ, të nisë testimi masiv

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha i bëri thirrje autoriteteve të shëndetësisë që të bëjmë sa më shumë testime, në mënyrë të tillë që...

Latest news

Vrasja e Behar Sofias, Hoxha: Ka pasur lidhje të forta me Policinë

Në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me vrasjen e 66-vjeçarit Behar Sofia, i cili u qëllua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

Udhëtonin në makinë me persona që nuk kanë lidhje familjare, policia gjobit 136 qytetarë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë gjobitur 136 persona të cilët udhëtonin me makinë me individë me të cilët nuk kishin...

Basha: 25 prilli është ditë ndryshimi, do të mundim virusin politik

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi me mjekë dhe ekspertë të shëndetësisë në selinë blu ngriti shqetësimin për situatën e pandemisë...

“Thirrjet për qeverinë në vesh të shurdhër”, Mjeku Dasho ashpërson tonet: Përgjegjësit e kësaj katastrofe duhen ndëshkuar

Mjeku Erion Dasho ka deklaruar ditën e sotme se personat përgjegjës për mijëra vdekje shtesë nga Covid-19 duhet të ndëshkohen. Duke folur në takimin që...

Koalicioni ‘Aleanca për ndryshim’/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Nga Lulzim Basha Për 8 vjet Rama e ka lënë Shqipërinë vendnumëro dhe ka dështuar në çdo drejtim. Vende si yni ndërkaq kanë qenë shumë më...
- Advertisement -