- Advertisement -

TAG

Ramush Haradinaj

Bushati: Arrestimi i Haradinajt, akt i dënueshëm, të lirohet menjëherë

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka reagur pas ndalimit  të Ramush Haradinajt në aeroportin e Francës, duke thënë se ky akt është i dënueshëm,...

Arrestimi i Ramushit, serbët dhe Gjykata Speciale

Nga Ben Andoni Ramush Haradinaj është arrestuar pak orë më parë, fill sapo ka shkelur në aeroportin e Bazel-Mulhouse. Arsyeja ka qenë një urdhër arresti...

Arrestohet në Francë ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ndaluar nga policia franceze pas një urdhër-arresti që dyshohet të jetë lëshuar nga autoritetet greke Insider raporton se ndalimi...

Jozefina si mall kinez që imiton origjinalin

Pas seancës së djeshme në Kuvend, Jozefina Topalli nxitoi të shkonte tek gazetarët. Ajo zakonisht flet rrallë dhe mjaftohet me do fjalime të rrudhura...

Haradinaj: Duhet president konsensual për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kundërshtuar zgjidhjen e presidentit të Kosovës në mënyrë të njëanshme dhe ka bërë thirrje për një zgjidhje konsensuale. Drejtuesi...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -