- Advertisement -

TAG

qepe

“Personalitetet”/ Rama “sherr” me qytetarët për vaksinimin: A kuptoni shqip?! Dozat nuk janë domate, as qepë

Të djelën në Shqipëri nisi zbatimi i një fushate të pandodhur vaksinimi askund në botë, “çpimi i personaliteteve” mbi 80-vjeç. Edhe përzgjedhjen e tyre...

Historia e e trishtë e Hafiz Sabri Koçi: Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg

Përgatiti Mimoza Vraja Të agjërosh në burgjet e diktaturës për 21 vite rresht. Kështu nis historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i parë...

Rritet në mënyrë drastike çmimi i qepës në Kukës

Tryeza festive këtë fund vit do të jetë më e varfër thonë qytetarët e Fushë Krujës dhe Kukësit. Në tryezë do të mungojë gjeli i...

Lëkura çudibërëse e qepës, përdorimet shëndetësore

Gjëja e parë që bëjmë kur duam të hamë qepë është ta qërojmë atë. Lëkura e qepës hidhet në kosh, por për fat të...

Ja si të karikoni telefonin tuaj me qepë

Nëse nuk keni ku të karikoni telefonin, apo nuk keni një prizë pranë, tanimë mund ta karikoni telefonin tuaj duke përdorur një qepë –...

Fermerët e Korçës hedhin në lumin e Devollit prodhimet e tyre: Nuk ka treg

Banorët e fshatin Orman të Korçës shprehen se prodhimet e tyre po u shkojnë dëm, pasi nuk ka treg dhe ata  janë të detyruar...

Si të gatuajmë pulë me përshesh

Pulë me përshesh: Pule 1Kg Qepë 2 kokrra dhjosmë, piper, kripë, vaj, gjalp. Për kulaçin 1 kg miell, 1 filxhan vaj, kripë, 1 lugë çaji me sodë. Përgatitim kukaçin dhe e pjekim në...

Latest news

Ndryshon ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja

Manastirliu: Viti i fundit ka qenë një vit mjaft sfidues për shoqërinë dhe sistemin shëndetësor. Vlerësojmë që këshillat e Komitetit të Ekspertëve kanë qënë...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Qyteti që nuk buzëqesh

Nga Jona Koprencka Në vitin 2009 nisa studimet e larta pranë universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan. Kujtoj ende se si gumëzhinte nga zërat dhe lëvizjet...

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...
- Advertisement -